Nachádzate sa tu:   Úvod » Naše produkty » Naše generiká


Naše generiká

Zentiva je lídrom vo vývoji, výrobe a distribúcii moderných, vysokokvalitných a cenovo dostupných generických liekov.


Generické lieky sú podobné originálnym značkovým liekom, ktorým uplynula patentová ochrana.Zentiva Obsahujú rovnakú účinnú látku ako originálny prípravok, pričom musia mať dokázanú podobnosť prostredníctvom bioekvivalenčných klinických štúdií.

Bioekvivalencia znamená, že generická verzia uvoľňuje svoju účinnú látku (liečivo) do krvného obehu prakticky rovnako rýchlo a prakticky v rovnakom rozsahu ako originálny liek.

Hoci v prípade generických liekov sa nevyžaduje, aby prešli všetkými fázami klinických štúdií, musia spĺňať rovnaké prísne štandardy kvality s rovnakou očakávanou účinnosťou a bezpečnosťou ako originálne značkové lieky.

Náklady na generické lieky sú zvyčajne oveľa nižšie, ako je to v prípade originálnych značkových liekov, čo tvorí predpoklad pre cenovo dostupné, vysokokvalitné lieky pre národné systémy zdravotnej starostlivosti a pacientov.

S rastúcim používaním a zvyšujúcim spoliehaním sa na generické lieky je Zentiva v dobrom postavení pre poskytovanie vysokokvalitných, nákladovo efektívnych liekov pre celoeurópsky trh.

Naše široké a neustále sa rozrastajúce portfólio, komplexná sieť kľúčových partnerov a rýchlosť uvádzania prípravkov na trh prispieva k tomu, že Zentiva je ideálnym dodávateľom prvej voľby pre generické lieky.

Posledná aktulizácia: 22. 8. 2011 12:23 


[ ↑ K obsahu ↑ ]