Správy zo spoločnosti Zentiva

Zentiva opäť v ankete vyhlásená za najlepšieho zamestnávateľa v Českej republike

Na súťaži o TOP zamestnávateľov v Prahe mladí ľudia opätovne vyhlásili spoločnosť Zentiva za najprestížnejšieho zamestnávateľa v sektore zdravotnej starostlivosti a farmaceutických firiem. O poradí najžiadanejších spoločností a inštitúcií rozhoduje hlasovaním združenie študentov a absolventov škôl.

Cieľom ankety 'TOP zamestnávateľ' je poskytovať študentom pri hľadaní potenciálnych zamestnávateľov informácie o spoločnostiach, ktoré sú považované za najlepších zamestnávateľov. V rámci tohto programu bola v minulom roku vytvorená aj kategória 'Zdravotná starostlivosť a farmácia' a z výsledkov za oba roky vyplýva, že za ďaleko najprestížnejšieho zamestnávateľa z farmaceutického sektoru je považovaná spoločnosť Zentiva.

"Ocenenie má pre nás mimoriadny význam. Mladí vedeckí pracovníci tvoria významnú súčasť nášho kolektívu a ich záujem o našu spoločnosť nás teší," hovorí Filip Hrubý, tlačový hovorca spoločností Zentiva a Sanofi v Českej republike.

"Som tiež rád, že pre študentov je táto oblasť stále príťažlivá. Už mnoho rokov vyvíjame v spolupráci s vysokými školami maximálne úsilie zamerané na podporu mladých talentov," dodáva Filip hrubý.

V súťaži hlasovalo približne 10 413 vysokoškolských študentov s najlepšími študijnými výsledkami.

Konečný výsledok v oblasti 'Zdravotná starostlivosť a farmácia':

  1. Sanofi / Zentiva
  2. Fakultná nemocnica
  3. Bayer
  4. AGEL
  5. Ústredná vojenská nemocnica

Aktualizované: 10. februára 2017

Spoločnosť Zentiva je tretí * najväčší a najrýchlejšie rastúci výrobca generík v Európe.