Správy zo spoločnosti Zentiva

Spoločnosť Sanofi víťazom súťaže o najlepší zodpovedný podnik

Spoločnosť Sanofi sa stala víťazom nedávno konanej súťaže 'Najlepší zodpovedný podnik roka 2016' zameranej na zvyšovania povedomia v kategórii spoločensky prínosných projektov.

Na základe rozhodnutia odbornej poroty si spoločnosť Sanofi odniesla víťazstvo za svoju iniciatívu "STK pre mužov", na ktorej sa podieľa spoločne s Nadačnín fondem Petra Koukala. Účelom projektu je zvyšovanie povedomia českých mužov o potrebe prevencie ochorení, najmä onkologických problémov, a ponúka im zdravotné prehliadky.

"Cena nás veľmi teší, podobne aj skutočnosť, že tento rok sa iba na samotnom na projekte STK pre chlapov zúčastnilo viac ako dvadsať tisíc českých mužov, z ktorých viac ako päť tisíc absolvovalo aj preventívnu lekársku prehliadku," hovorí hovorca spoločnosti Sanofi Filip Hrubý.

"Hoci z našich záznamov bohužiaľ vyplýva, že väčšina mužskej populácie v Českej republike prevenciu ignoruje a preventívnym onkologickým prehliadkam sa podrobuje len štvrtina všetkých mužov.”

Súťaž 'Zodpovedné firmy', ktorú vyhlasuje česká platforma Byznys pro společnost sa zameriava na podrobné hodnotenie iniciatív českých spoločností v rámci programu spoločenskej zodpovednosti firiem (Corporate Social Responsibility, CSR) a stupeň integrácie takýchto iniciatív do podnikateľských činností firiem.

Pre ďalšie podrobnosti odkazujeme na stránky www.topodpovednafirma.cz a www.stkprochlapy.cz

Aktualizované: 25. októbra 2016

Spoločnosť Zentiva je tretí * najväčší a najrýchlejšie rastúci výrobca generík v Európe.