Správy zo spoločnosti Zentiva

Zentiva Praha závod

25. januára 2019    /    Tlačové správy

Zentiva investuje do výrobného závodu v Prahe a posilňuje tak európsku stopu vo výrobe generík

Praha, 24. január 2019 – Spoločnosť Zentiva investuje 30 miliónov eur do rozšírenia svojho výrobného závodu v Prahe. Táto investícia ďalej posilňuje výrobnú stopu spoločnosti Zentiva a je súčasťou širšieho úsilia dosiahnuť v Európe poprednú pozíciu vo výrobe generík.

 

Thomas Koene, Head of Industrial Operations: „Investícia sa zameria na modernizáciu našich súčasných výrobných kapacít, konkrétne na ich rozšírenie. V súčasnosti v Prahe vyrábame až 120 miliónov balení ročne, ktoré distribuujeme po celej Európe. Po oddelení a osamostatnení spoločnosti zintenzívňujeme investície v Prahe, aby sme podporili naše rastové ambície. Naše výrobné miesto v Prahe je hlavným základným kameňom našej spoločnosti. Investovanie už bolo zahájené a zaviazali sme sa pokračovať i  v roku 2019 s ďalšou investíciou vo výške 8 miliónov EUR. "

 

Spoločnosť Zentiva sa ocitla na jedinečnej a vzrušujúcej križovatke. Začala dôslednú transformáciu s cieľom využiť v plnej miere obchodný potenciál v novej ére nezávislosti za podpory skupiny Advent International. 

Ines Windisch, Head of Corporate Affairs & Human Resources, dodáva: „Rast našej spoločnosti prináša našim zamestnancom a pracoviskám nové príležitosti a umožňuje nám prilákať tie najlepšie talenty i udržať si tím s cieľom zabezpečiť úspech pre budúce generácie. V súčasnosti v našom pražskom závode zamestnávame vyše 600 ľudí, ktorí sa venujú výrobe vysokokvalitných liekov, podporujúc tak každodenné potreby ľudí v oblasti zdravotnej starostlivosti.“ O spoločnosti Zentiva

 

O spoločnosti Zentiva | www.zentiva.com

My v Zentive sa usilujeme o to, aby zdravotná starostlivosť bola právom, nie výsadou. Ľudia dnes viac ako kedykoľvek predtým potrebujú lepší prístup k zdravotnej starostlivosti. Každodenné riešenia, od ktorých sme všetci závislí, dnes totiž predstavujú jeden z hlavných pilierov zdravého života. Spoločnosť Zentiva pracuje v prospech obyvateľov Európy. Spolu so zdravotníckymi pracovníkmi, farmaceutmi a pracovníkmi, ktorí rozhodujú o zdravotnom systéme, cítime rovnakú spoločenskú povinnosť prispievať k znižovaniu nákladov a zlepšovaniu prístupu k zdravotnej starostlivosti. S vyše 2 500 pracovníkmi v celej Európe a dvomi výrobnými závodmi v Prahe a Bukurešti sa usilujeme dosiahnuť poprednú pozíciu v oblasti generík a voľnopredajných liekov, aby sme tak mohli lepšie podporovať každodenné potreby občanov v oblasti zdravotnej starostlivosti.

 

Media contact


Mounira Lemoui
Communication Business Partner
Zentiva Group, a.s.
Cell: +420 727 873 159
U Kabelovny 130, 102 37 PRAGUE
Czech Republic
www.zentiva.com